Trzech zawodników Włókiennik Łódź  zakwalifikowanych do tegorocznych Mistrzostw Polski Kadetów, musiało pożegnać się z turniejem zbyt szybko. Zawodnik Włókiennika Łódź Hubert Stańczak 50 kg – zeszłoroczny wicemistrz Polski w tej kategorii wiekowej, zdaniem wielu trenerów został skrzywdzony przez sędziów i nie awansował do ćwierćfinału turnieju. Słaba dyspozycja sędziowska podczas mistrzostw zdarzała się bardzo często, werdyktami krzywdzono młodych pięściarzy i pięściarki. Miejmy nadzieje, że niebawem będzie można rozliczać sędziów za ,,przypadkowe” werdykty, a tym samym np.: nakładać na nich kary finansowe bądź pozbawiać prawa sędziowania. Na tą chwilę są oni bezkarni !

Kolejny nasz zawodnik Dawid Gawłowski 57kg walczył z reprezentantem Polski, który został rozstawiony przez trenera kadry Polski. Walkę jednogłośnie na punkty wygrał rutynowany  zawodni – Bartosz Modzelewski. Dawidowi pozostaje ciężka praca na treningach. Liczymy na Ciebie Dawid !

Wielką niespodziankę Włókiennikowi Łódź sprawił Michał Kaczmarek 48 kg. Nie był on faworytem pierwszej walki eliminacyjnej. Pomimo tego pokonał on swojego przeciwnika, doprowadzając do jego liczenia w II rundzie. Dla M. Kaczmarka był to pierwszy poważny turniej w kurierze. W przyszłym roku, będzie On miał szansę pojechać na Mistrzostwa Polski kadetów poraz kolejny.

Dziękujemy wszystkim Włókiennikom za reprezentowanie naszego Klubu podczas Mistrzostw Polski Kadetów  !!!

Podobne Newsy
IV MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU BOKSERSKI, BOGUCHWAŁA 19.01.2019
JUBILEUSZOWY ,,V PUCHAR WŁÓKIENNIKA”, ŁÓDŹ 01.12.2018
MEDAL DOMINIKI SZUMILAS W PUCHARZE POLSKI, GRUDZIĄDZ 15-18.2018
KOLEJNA WYGRANA ADRIANA SIKORY, RADOMSKO 27.10.2018