Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Kadetów, które odbyły się w Grudziądzu Włókiennik Łódź mieszczący się w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły w Łodzi reprezentowało dwóch zawodników.

W kategorii wagowej do 46 kg Piotr Kowalczyk oraz Adrian Plawgo w limicie wagowym do 75 kg stanęli do walk o najwyższe cele sportowe podczas tych Mistrzostw.
Dla naszych pięściarzy była to pierwsza tak poważna impreza sportowa, w której przyszło im rywalizować z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Zestawienia walk nie był łatwe dla naszych reprezentantów. Włókiennicy w pierwszych swoich pojedynkach trafili na wicemistrzów Polski z ubiegłego roku.
Piotr Kowalczyk boksował z Karolem Kulikowskim BKS Tiger Łomża natomiast Adrian Plawgo skrzyżował rękawicę z Jakubem Walkowiakiem MGKS Gwarek Łęczna. Mimo trudnych przeciwników nasi pięściarze stanęli na wysokości zadania. P. Kowalczyk po bardzo zaciętym boju wygrał jednogłośnie na punkty natomiast A. Plawgo pokonał swojego przeciwnika w II rundzie przez TKO.
W następnych swoich walkach o brązowe medale Kowalczyk  zmierzł się z Mateuszem Fergonem Wisła Tczew natomiast Adrianowi Plawgo przyszło boksować z Adrianem Pelińskim Kaczor Boks Team Wałbrzych. Drugie walki naszych podopiecznych nie ułożyły się po myśli pięściarzy jak i samych trenerów. Nasi zawodnicy przegrali swoje pojedynki a zwycięstwa przeciwników były pewne i zasłużone.


Pozostaje tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski z porażek i postarać się za rok wypaść jeszcze lepiej. Tego Wam wszyscy życzymy !!!

Podobne Newsy
TURNIEJ IM. WIESŁAWA RUDKOWSKIEGO, ŚWIDNICA 28-29.09.2019
SPARINGI SKARŻYSKO – KAMIENNA 20.09.2019
ŁKS
XX TURNIEJ MIAST KRÓLEWSKICH, BRZEŚĆ KUJAWSKI 22.06.2019