Dwuosobowa kadra naszego Klubu, pod wodzą trenerów Włókiennik Łódź wraca z Pucharu Polski z dwoma medalami. Nasi reprezentanci Piotr Kowalczyk 52 kg oraz Ali Aliev 54 kg stanęli na wysokości zadania zdobywając złoty i srebrny medal.

W pierwszym dniu turnieju Piotr Kowalczyk dostał wolny los, natomiast Ali Aliev pokonał Dominika Budysia z Nowego Dworu Mazowieckiego.
W kolejnym dniu zawodów Kowalczyk stanął twarzą w twarz z Robertem Zagharianem – niestowarzyszony. Walka była twarda i zacięta z obu stron, ale sędzia podniósł rękę do góry naszemu zawodnikowi. Tego samego dnia do ringu wchodził następny nasz zawodnik Ali Aliev, który pokonał Kacpra Szwajdycha z Niedźwiedzia Kędzierzyn. Oba zwycięstwa dały naszym zawodnikom udział w ścisłym finale Grudziądzkiego Pucharu Polski 2016. Pierwszym naszym finalistą wchodzącym do ringu w niedzielne południe był Piotr Kowalczyk, który nie dał szans Fabianowi Branieckiemu z Zawiszy Bydgoszcz. Zdobywając tym samym złoty medal. Kolejny finalista z Włókiennika Ali Aliev przystąpił do walki o złoty medal z Armanem Zagharyanem również z Zawiszy Bydgoszcz. W tym pojedynku po bardzo dobrej walce wygrał zawodnik z Bydgoszczy, a nasz fighter zdobył drugie miejsce w Pucharze Polski.
Wielkie gratulacje dla zawodników, którzy zasłużyli na ten sportowy i osobisty sukces oraz trenerów Włókiennika Łódź.

 

Podobne Newsy
TURNIEJ IM. WIESŁAWA RUDKOWSKIEGO, ŚWIDNICA 28-29.09.2019
SPARINGI SKARŻYSKO – KAMIENNA 20.09.2019
ŁKS
XX TURNIEJ MIAST KRÓLEWSKICH, BRZEŚĆ KUJAWSKI 22.06.2019