Miłe informacje docierają do nas z VI Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w Tarnowie Podgórnym w dniach 11-15.10.2017 r.
W mistrzostwach wystartowało 111 zawodników, reprezentujących 59 klubów z 14 okręgów bokserskich. Włókiennik Łódź do rywalizacji wystawił czterech zawodników.

Jako pierwszy dla naszego klubu medal wywalczył Dawid Szczesny w kategorii do 44 kg przegrywając walkę z późniejszym Mistrzem Polski, zawodnikiem z DKD Dzierżoniów. Po jednogłośnej porażce na punkty D. Szczesny odebrał brązowy medal.

Kolejny nasz zawodnik Dorian Piesiakowski w pierwszej walce na Mistrzostwach Polski wygrał z zawodnikiem z BTB Tiger Tarnów, aby w kolejnym pojedynku skrzyżować rękawice z pięściarzem KS Skalnik Wiśniówka.
Ten pojedynek został również wygrany jednogłośnie na punkty przez naszego zawodnika. Co dało mu przepustkę
do walki o złoty medal. W finale D. Piesiakowski staną twarzą w twarz z przeciwnikiem pochodzącym z Nowego Dworu Mazowieckiego. Pojedynek obu pięściarzy stał na równym poziomie, jednak rękę w górę sędzia uniósł pięściarzowi z Nowego Dworu Mazowieckiego.
Dorian Piesiakowski po bardzo dobrej walce zdobył vice mistrzostwo Polski w kategorii do 50 kg.

W mistrzostwach uczestniczyło jeszcze dwóch „Włókienników”. W kategorii do 44,5 kg Michał Szostek przegrał walkę o brązowy medal z zawodnikiem BKS Tiger Łomża, natomiast Dawid Pruszkowski uległ w ćwierćfinale zawodnikowi z Box Garda Marki.

Wielkie brawa dla naszych Reprezentantów !!!

Podobne Newsy
TURNIEJ IM. WIESŁAWA RUDKOWSKIEGO, ŚWIDNICA 28-29.09.2019
SPARINGI SKARŻYSKO – KAMIENNA 20.09.2019
ŁKS
XX TURNIEJ MIAST KRÓLEWSKICH, BRZEŚĆ KUJAWSKI 22.06.2019