Wspaniała bokserska sobota dla zawodników Boks Włókiennik Łódź z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły w Łodzi odbyła się tym razem we Włocławku.

Po raz pierwszy w historii polskiego pięściarstwa zawody były toczone na ringu znajdującym się na specjalnej platformie, która była przycumowana do nadwiślańskiej kei.
W słoneczne popołudnie pięciu naszych pięściarzy toczyło boje w ringu przy licznie przybyłej włocławskiej publiczności. Było widać, że w tym mieście pięściarstwo jest bardzo popularne.
Tego dnia nasi zawodnicy boksowali ze zmiennym szczęściem a w jednym przypadku sprawdziło się stare sportowe powiedzenie tzn. „ściany pomagają”. Miało to miejsce podczas walki Adriana Plawgo UKS Włókiennik Łódź z Jakubem Kotlewskim Beniaminek Starogard Gdański. W ocenie wielu obserwatorów i trenerów to nasz zawodnik wygrał pojedynek, jednak sędziowie widzieli tę walkę inaczej. Stosunkiem głosów 2 do 1 przyznali zwycięstwo zawodnikowi z Gdańska.

Pozostałe wyniki naszych pięściarzy (na pierwszym miejscu zwycięscy):
– 43 kg Hubert Stańczak Włókiennik Łódź – Klaudiusz Staniszewski Beniaminek Starogard Gdański
– 46 kg Piotr Kowalczyk Włókiennik Łódź – Wiliński Sebastian Pomorzanin Toruń
– 66 kg Hubert Adrych Korona Wałcz – Beniamin Bucholc Włókiennik Łódź
– 75 kg Lipski Adrian Łokietek Brześć Kujawski – Patryk Chyży Włókiennik Łódź
Wszystkim naszym zawodnikom należą się ogromne brawa i słowa uznania za wykonanie wielkiej pracy podczas swoich walk w ringu.

Podobne Newsy
TURNIEJ IM. WIESŁAWA RUDKOWSKIEGO, ŚWIDNICA 28-29.09.2019
SPARINGI SKARŻYSKO – KAMIENNA 20.09.2019
ŁKS
XX TURNIEJ MIAST KRÓLEWSKICH, BRZEŚĆ KUJAWSKI 22.06.2019