W środę w hali Parkowa w Łodzi odbył się wielki finał pierwszej edycji programu „Bokserskie ABC” pod patronatem senatora Macieja Grubskiego. Finał przeznaczony był dla nietrenujących boks chłopców i dziewcząt z klas IV-VI.Rywalizowały drużyny mieszane ze Szkół Podstawowych nr 23, 36, 44, 45, 125, 166 i 203. Dzieci walczyły w oparciu o uproszczone zasady szermierki bokserskiej:
– Pierwsza konkurencja polega na uderzaniu jedną ręką przez 30 sekund w bark rywala – wygrywał ten, który zadał więcej celnych ciosów.
– Druga konkurencja to balonik zawieszony pod kaskiem zawodników. Walczący tylko w niego mogli zadawać ciosy rękawicami tak aby balonik pękł. Wygrywał ten kto pierwszy doprowadził do pęknięcia palona, bądź zadał więcej celnych ciosów.
– Trzecia konkurencja polegała na zerwanie szarf umieszczonych na barkach rywala. Nie było to proste do wykonania, gdy trzeba było to zrobić w rękawicach bokserskich.

Każde dziecko było wyposażone w kaski ochronne, a za przypadkowe uderzenie w głowę odejmowano punkt.
Dzieci miały niesamowitą frajdę.

Wszyscy uczestnicy wzięli udział w pokazowym treningu prowadzonym przez instruktorów MOSiR Łódź, Boks Włókiennik Łódź oraz RKS Łódź.

Podobne Newsy
TURNIEJ IM. WIESŁAWA RUDKOWSKIEGO, ŚWIDNICA 28-29.09.2019
SPARINGI SKARŻYSKO – KAMIENNA 20.09.2019
ŁKS
XX TURNIEJ MIAST KRÓLEWSKICH, BRZEŚĆ KUJAWSKI 22.06.2019