Dlaczego my ?

Pięściarstwo to sport walki, który uczy koncentracji i skupienia, poprawia refleks i spostrzegawczość, rozwija koordynację ruchowa, mobilizuje do pracy nad wlasnymi słabościami, uczy pokory i szacunku, uczy cierpliwości w dażeniu do celu, wzmacnia odporność na niepowodzenia, uczy walki do końca, nie poddawania się, pobudza do dzialania, daje zastrzyk energii i satysfakcję.

Nie zwlekajcie z podjęciem decyzji. Zapraszamy do UKS Włókiennik Łódź !

Wspólne, wyjątkowe miejsce

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w UKS Włókiennik Łódź coś dla siebie i wspólnie stworzymy wyjątkowe miejsce w mieście Łodzi, gdzie każdy trening będzie dawał wielką satysfakcję i radość !

Zdobywanie szczytów

Najważniejsza jest atmosfera wspólnego celu, skoncentrowanej na pokonywaniu własnych słabosci i doskonalenie się. Nadrzednymi wartościami UKS Włókiennik Łódź są: wzajemny szacunek, współzawodnictwo, dyscyplina, przyjaźn i zabawa.

Zostań mistrzem !

Pragniemy, aby UKS Włókiennik Łódz stał sie kuźnią talentów dla tych, którzy mają ambicje startu w zawodach, turniejach oraz olimpiadach. Aby było to miejsce, dające szanse młodym osobom na osiąganie sukcesów sportowych, miejscem w którym każdy będzie chciał stać się mistrzem.

Image background
Loading...

Nasza historia

Uczniowski Klub Sportowy Włókiennik Łódź decyzją Prezydenta Miasta Łodzi powstał 19.06.2013 roku. Jego założycielami są Arkadiusz Cygan, Paweł Chodera oraz Tomasz Stolarz. Klub funkcjonuje a zarazem ściśle współpracuje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 19 im. Karola Wojtyły w Łodzi. Dzięki Dyrektorowi szkoły Pani Teresie Łęckiej Włókiennik Łódź ma doskonałe zaplecze sportowe do uprawiania dej dyscypliny sportu jakim jest pięściarstwo.
Nasz klub jest zrzeszony w Okręgowym Związku Bokserskim w Łodzi oraz w Polskim Związku Bokserskim co umożliwią naszym zawodnikom i zawodniczkom starty we wszystkich najważniejszych imprezach sportowych w Polsce.
Mamy nadzieje, że do nas dołączycie i wspólnie będziemy tworzyć historię naszego klubu. To dzięki Wam sukcesy Włókiennika Łódź będą większe. CZEKAMY NA WAS !!!

DAWID JAKUBCEWICZ NA MEDAL, PODCZAS 85. MISTRZOSTW POLSKI

Brązowy medal podczas tegorocznych 85.Mistrzostw Polski Seniorów w boksie wywalczył dla Łodzi a tym samym dla UKS Włókiennik Łódź Dawid Jakubcewicz – Kat 49 kg. Jego sukces wpisał sie na stale w historie naszego Klubu, gdyż jako pierwszy zawodnik zdobył medal na tak poważnej imprezie sportowej.
  • 08-12.10.2014

II MIEJSCE WŁÓKIENNIKA W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM

UKS Włókiennik Łódź po raz pierwszy brał udział w Mistrzostwach Okręgowego Związku Bokserskiego w Lodzi. To nie stanowiło przeszkody dla naszych zawodników. Wypadliśmy świetnie zajmując II miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. W Mistrzostwach brało udział 85 zawodników z 11 klubów pięściarskich z województwa łódzkiego
  • 12-13.04.2014

XXII MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI

To juz kolejny medal naszego zawodnika podczas tak poważnej imprezy pięściarskiej jaką są Mistrzostwa Polski. W Sokółce wystąpiło łącznie 110 zawodników z 50 klubów z Polski. Włókiennik Łódź reprezentowało dwóch pięściarzy. W kategorii do 49 kg Dawid Jakubcewicz oraz Bartłomiej Domagała do 91 kilogramów. Pierwszy z nich wywalczył brązowy medal, przegrywając walkę o finał z reprezentantem Polski oraz późniejszym złotym medalista tych mistrzostw Dawidem Jagodzińskim. Następny do ringu wchodził Bartłomiej Domagała, który po bardzo dobrej walce przegrał brązowy medal z reprezentantem z Białego Stoku. Szkoda tej przegranej Bartłomieja bo szanse na medal i walkę o finał były ogromne.
  • 07-12.10.2014

I OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR WŁÓKIENNIKA ŁÓDŹ

W zakończonym turnieju bokserskim, którego organizatorem był UKS Włókiennik Łódź wystartowało łącznie 50 zawodników z dwunastu klubów bokserskich z Polski. Wszystkie walki pięściarskie odbywały sie na ringu w Auli Zespól Szkól Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły w Lodzi. Najlepsza zawodniczka turnieju uznano Angelikę Wańdoch Włókiennik Łódź, najlepszym zawodnikiem Bartłomieja Domagałę, również Włókiennik Łódź. Miano najlepszego klubu w klasyfikacji końcowej przypadło Włókiennikowi Łódź.
Wyróżnieni zawodnicy oraz klub zostały nagrodzony okazałym Pucharem i dyplomem.
  • 13.12.2014

I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH OKREGU ŁÓDZKIEGO

W zakończonych Mistrzostwach Okręgu Łódzkiego wystartowało łącznie 54 zawodników z 10 klubów bokserskich. Włókiennik Łódź reprezentowało na tych Mistrzostwach 12 pięściarzy w czterech grupach wiekowych.
Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, zdobywając łącznie 9 ZLOTYCH i 2 SREBRNE medale. Miano Najlepszego zawodnika przypadło Hubertowi Stańczakowi Włókiennik Łódź a najlepszym klubem został UKS Włókiennik Łódź.
  • 28-29.03.2015

EWA SZYSZKOWSKA BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

Podczas tegorocznych XV Mistrzostw Polski Juniorek w Boksie do zawodów zgłosiło się 103 zawodniczek z 45 klubów. W tym gronie znalazł się Boks Włókiennik Łódź mieszczący się w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły w Łodzi,który był reprezentowany przez Donata Pietkiewicz – 54 kg (14 zawodniczek), Ewa Szyszkowska – 57 kg (15 zawodniczek), oraz Paulina Podpora– 64 kg (9 zawodniczek).
Najlepsza nasza zawodniczka Ewa Szyszkowska w pierwszej walce pokonała zawodniczkę z Ziętka Team Kalisz natomiast w drugim pojedynku wygrała z zawodniczką ze Świecia.
W walce o wejście do finału E. Szyszkowska boksowała z pięściarką ze Skorpiona Szczecin. Niestety tego dnia Łodzianka nie sprostała swojej przeciwniczce. Szczecinianka zdecydowanie wygrała walkę, a Ewa Szyszkowska Włókiennik Łódź zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek.
Pozostałe nasze zawodniczki uplasowały się na 5-tych miejscach w swoich kategoriach wagowych.
  • 14-17.04.2016

HUBERT STAŃCZAK WICEMISTRZEM POLSKI KADETÓW

Ogromny sukces sportowy odniósł Hubert Stańczak - 48 kg Włókiennik Łódź, zdobywając srebrny medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie.
Walkę eliminacyjną podczas Mistrzostw Polski H. Stańczak „miał” toczyć z zawodnikiem Klubu Jaskinia Lwa Ziębice. Niestety przeciwnik oddał walkowera a tym samym, nasz zawodnik przeszedł do dalszej fazy turnieju.
Następny pojedynek o ćwierćfinał, jednogłośnie na punkty wygrał H. Stańczak, który pokonał zawodnika Klubu WKS Sokół Piła.
Do walki o wejście do finału Mistrzostw Polski, Włókiennikowi przyszło skrzyżować rękawicę z zawodnikiem Klubu JKB Jawor Team Jaworzno. Był to ciężki i wyczerpujący pojedynek z obu stron, zakończony stosunkiem głosu 2:1 dla naszego pięściarza.
W finale H. Stańczak spotkał się z Reprezentantem Polski i zawodnikiem
BKS Skorpion Szczecin. Pomimo przewagi w osiągnięciach sportowych swego przeciwnika H. Stańczak nawiązał otwartą walkę, pokazując dobrą szermierkę na pięści. Niestety, aby rozstrzygnąć ją na swoją korzyść Łodzianinowi zabrakło rutyny i większej pracy w półdystansie.

Drugi z Włókienników, Piotr Kowalczyk - 46 kg wywalczył V miejsce w gronie najlepszych zawodników z Polski w swojej kategorii wagowej.
Swoją pierwszą walkę eliminacyjną podczas Mistrzostw Polski Kadetów P. Kowalczyk wygrał przez TKO w trzeciej rundzie z zawodnikiem z BKB Hetman Białystok.
W pojedynku minimum o brązowy medal nasz pięściarz staną do walki z zawodnikiem z klubu TS Czarni-Góral Żywiec.
Piotrek walczył bardzo dobrze, jednak trzeba pamiętać, że pięściarstwo to sport wymagający dużej sprawności fizycznej. W tym dniu tą sprawność a dokładnie wytrzymałość, posiadał zawodnik z Żywca i to on rostrzygną pojedynek na swoją korzyść.