W sobotę 09 grudnia w Auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi odbył się IV Ogólnopolski Turniej Bokserski o Puchar Włókiennika Łódź.
O łódzkim turnieju jest już bardzo głośno w środowisku boksu w całym kraju. Chęć udziału w turnieju potwierdziło 175 pięściarzy z całej Polski.

Niestety organizator Włókiennik Łódź, przez ograniczone fundusze na ten cel, mógł przyjąć zgłoszenia od 90 zawodników. W zawodach wystartowali pięściarze z następujących klubów bokserskich z Polski: CKB Potężnie, Boks Poznań Team, Sporty Walki Gostyń, Nokaut Radomsko, Champion Włocławek, MUKS Widzew Łódź, WKB Strat Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Skorpion Szczecin, Jungel Gym Łódź, Start Grudziądz, RKS Łódź, Legia Chełmża, WDA Świecie, GKS Łokietek Brześć Kujawski, UKS Heros Team, Pięściarz Warszawa oraz organizator Włókiennik Łódź.

Łącznie tego dnia odbyło się 45 walk, w których zaprezentowali się zawodnicy każdej grupy wiekowej w boksie olimpijskim. Walki stały na bardzo dobrym poziomie sportowym. Wiele pojedynków rozstrzygnęło się w ostatnich rundach.

Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Weronika Balcer WDA Świecie, najlepszym zawodnikiem Marcin Chudobiński RKS Łódź, najlepszym zawodnikiem UKS Włókiennik Łódź Krystian Kujda natomiast najlepszym klubem Start Włocławek.

Swoje walki dla Włókiennika Łódź wygrali :
– Dorian Piesiakowski 52 kg (Młodzik)
– Hubert Eksztajn 70kg (Junior)
– Krystian Kujda 60 kg (Senior)
– Jakub Dabek 80 kg (Senior)

Podczas oficjalnego otwarcia turnieju nagrodę od Prezydenta Miasta Łodzi oraz Dyrektora Wydziału Sportu otrzymał Tomasz Stolarz – Włókiennik Łódź, za całokształt pracy na rzecz boksu olimpijskiego w Łodzi.

Już od tego tygodnia zaczynamy prace nad przygotowaniami do kolejnej edycji turnieju
w 2018 roku. Przed nami dużo pracy, bo chcielibyśmy zorganizować ten sam turniej, który potrwa dwa dni i będzie turniejem Międzynarodowym .

Podobne Newsy
IV MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU BOKSERSKI, BOGUCHWAŁA 19.01.2019
JUBILEUSZOWY ,,V PUCHAR WŁÓKIENNIKA”, ŁÓDŹ 01.12.2018
MEDAL DOMINIKI SZUMILAS W PUCHARZE POLSKI, GRUDZIĄDZ 15-18.2018
KOLEJNA WYGRANA ADRIANA SIKORY, RADOMSKO 27.10.2018