Do I Ogólnopolskiego Turnieju Nadziei Olimpijskich w Boksie zorganizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Salos Wodna- Łódź zgłosiło się 68 zawodników z 14 Klubów pięściarskich z PolskiPodczas weryfikacji zawodników można było spotkać trenerów z Ring Wolny Toruń, Szmotuły Boxing Team, Korona Wałcz, Champion Włocławek, Pięściarz Warszawa, Łokietek Brześć Kujawski, RSB Nokaut Radomsko, Boks Tur Łódź, Master Łódź, RKS Łódź, Gwardia Łódź, Widzew Łódź, ŁAS Łódź oraz Boks Włókiennik Łódź .
Nasz Klub Włókiennik Łódź do rywalizacji wystawił pięciu zawodników, a ostatecznie do walki przystąpiło tylko czterech z nich:

Młodzik:
46 kg Hubert Stańczak
Kadet:
46kg Piotr Kowalczyk
75kg Adrian Plawgo
Senior:
+91 Bartłomiej Domagała

Hubert Stańczak w walce eliminacyjnej pokonał 3:O Damiana Brzezińskiego z Chempiona Włocławek, aby w finale zmierzyć się z Mateuszem Majewskim z RSB Radomsko. W tej walce również górą był zawodnik Włókiennika wygrywając 3:0.
Kolejnym finalistą został Adrian Plawgo, który rozprawił się z Krzysztofem Żukowskim ŁAS Łódź w 2 rundzie przez TKO, zdobywając pierwsze miejsce w turnieju oraz nagrodę specjalną za najbardziej emocjonującą walkę zawodów.
Warto pochwalić Piotra Kowalczyka, który pomimo braku przeciwnika zmierzył się w walce sparingowej z Sebastianem Wróżem z Szamotuł Boxing Team. Walka była twarda oraz zacięta z obu stron i zakończyła się sprawiedliwym remisem.
Jako ostatni z Włókienników do ringu wchodził Bartłomiej Domagała, któremu przypadło boksować się z późniejszym zwycięzcą tego turnieju Mariuszem Łataczem Szamotuły Boxing Team. Pojedynek pomiędzy nimi zakończył się przegraną Bartek 2:1.

Podobne Newsy
TURNIEJ IM. WIESŁAWA RUDKOWSKIEGO, ŚWIDNICA 28-29.09.2019
SPARINGI SKARŻYSKO – KAMIENNA 20.09.2019
ŁKS
XX TURNIEJ MIAST KRÓLEWSKICH, BRZEŚĆ KUJAWSKI 22.06.2019