Podczas  Mistrzostw Polski Kadetów w Boksie, które odbyłty się w Ząbkowicach Śląskich ogromny sukces sportowy odniósł Hubert Stańczak – 48 kg Włókiennik Łódź z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły w Łodzi, zdobywając wicemistrzostwo Polski.

Walkę eliminacyjną podczas Mistrzostw Polski H. Stańczak „miał” toczyć z zawodnikiem Klubu Jaskinia Lwa Ziębice. Niestety przeciwnik oddał walkowera a tym samym, nasz zawodnik przeszedł do dalszej fazy turnieju.
Następny pojedynek o ćwierćfinał, jednogłośnie na punkty wygrał H. Stańczak, który pokonał zawodnika Klubu WKS Sokół Piła.
Do walki o wejście do finału Mistrzostw Polski, Włókiennikowi przyszło skrzyżować rękawicę z zawodnikiem Klubu JKB Jawor Team Jaworzno. Był to ciężki i wyczerpujący pojedynek z obu stron, zakończony stosunkiem głosu 2:1 dla naszego pięściarza.
W finale H. Stańczak spotkał się z Reprezentantem Polski i zawodnikiem BKS Skorpion Szczecin. Pomimo przewagi w osiągnięciach sportowych swego przeciwnika H. Stańczak nawiązał otwartą walkę, pokazując dobrą szermierkę na pięści. Niestety, aby rozstrzygnąć ją na swoją korzyść Łodzianinowi zabrakło rutyny i większej pracy w półdystansie.

Drugi z Włókienników, Piotr Kowalczyk – 46 kg wywalczył V miejsce w gronie najlepszych zawodników z Polski w swojej kategorii wagowej.
Swoją pierwszą walkę eliminacyjną podczas Mistrzostw Polski Kadetów P. Kowalczyk wygrał przez TKO w trzeciej rundzie z zawodnikiem z BKB Hetman Białystok.
W pojedynku minimum o brązowy medal nasz pięściarz staną do walki z zawodnikiem z klubu TS Czarni-Góral Żywiec.
Piotrek walczył bardzo dobrze, jednak trzeba pamiętać, że pięściarstwo to sport wymagający dużej sprawności fizycznej. W tym dniu tą sprawność a dokładnie wytrzymałość, posiadał zawodnik z Żywca i to on rozstrzygną pojedynek na swoją korzyść.

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników biorących udział w OOM 2016 r.

Podobne Newsy
WEEKEND Z BOKSEM OLIMPIJSKIM, PŁOCK 29.09.2018
IV GALA O PUCHAR BURMISTRZA OPOCZNA, OPOCZNO 29.09.2018
PUCHAR POLSKI KADETÓW, GRUDZIĄDZ 20-23.09.2018
I TURNIEJ NADZIEI W BOKSIE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA POZNAŃ, POZNAŃ 15.09.2018